Skiepai

Mūsų įstaigoje yra atliekami šie skiepai:

skiepai nuo gripo;

skiepai nuo erkinio encefalito;

skiepai nuo pneumokoko infekcijos;

skiepai nuo meningokoko infekcijos;

skiepai gimdos kaklelio vėžio prevencijai;

skiepai nuo užkrečiamųjų ligų;

Šis vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius yra paruoštas pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymą ir atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, kitų Europos Sąjungos šalių patirtį, vaikų profilaktinių skiepijimų tęstinumą ir užkrečiamųjų ligų epidemiologinę situaciją Lietuvoje.

HB – pirma dozė turi būti įskiepijama naujagimiui per 24 val. po gimimo.
PCV – gali būti skiepijama kartu (vieno vizito metu) su MMR vakcina.
HPV – skiepijamos tik mergaitės, skiepijimo schemą sudaro dvi HPV dozės (tarp pirmos ir antros HPV dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėn. laikotarpis.

Skiepijimai atliekami pagal vaistinio preparato charakteristikų santrauką.

Prieš kiekvieną vaiko skiepijimą tėvus ar teisėtus globėjus būtina informuoti apie vakcinų skyrimą, galimas nepageidaujamas reakcijas į skiepą. Dėl informacijos gavimo bei sutikimo skiepyti jie turi pasirašyti Sutikimo dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo formoje.

Jei vaikas laiku nepaskiepijamas, jam sudaromas individualus skiepijimų kalendorius pagal indikacijas nurodytas vaistinių preparatų charakteristikų santraukose.

Šaltinis: 2015 m. birželio 12 d. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-757

REKOMENDUOJAMI PAPILDOMI SKIEPAI

AmžiusRekomendacijos
Nuo 6 sav. iki 24 sav.Vakcinos ROTARIX, Rotateq nuo rotaviruso sukelto vėmimo ir viduriavimo. Tai oralinės vakcinos, sugirdomos vaikui keliais etapais. Vaikas turi būti sveikas ir apžiūrėtas gydytojo skiepijimo dieną.
Nuo 9 mėn.Vėjaraupių vakcina VARILRIX. Galima skiepyti ir vyresnio amžiaus vaikus, jei jie nesirgo vėjaraupiais. Tinka vakcinuoti kartu su raudonukės vakcina.
Nuo 1 metųVakcina nuo erkinio encefalito TicoVac, ENCEPPUR. Patikimiausią ir ilgiausią apsaugą garantuoja 3 skiepų dozės. Geriausia pradėti skiepyti žiemą arba ankstyvą pavasarį.
Nuo 2 mėn.*Prevenar* vakcina prieš pneumokoką – kvėpavimo takų infekcijų sukėlėją, rekomenduojama dažnai sergantiems vaikams.
Nuo 1 metųVakcina nuo hepatito A HAVRIX. Keliaujantiems ir pradedantiems lankytis kolektyvuose rekomenduojama skiepytis nuo hepatito A, nes padidėja tikimybė juo užsikrėsti
Mergaitėms nuo 12 metųŽPV vakcinos Cervarix ir Silgard. Efektyviai saugo nuo gimdos kaklelio vėžio. Rekomenduojama pradėti vakcinaciją iki pirmųjų lytinių santykių.